PURMEREND – Een buschauffeur is donderdagavond opgeschrokken door rookontwikkeling in zijn lijnbus tijdens een rit over de Edisonweg in Purmerend.
De chauffeur reed in de richting van de N244 toen hij ter hoogte van de verkeerslichten plotseling rook uit het voertuig zag komen. Uit voorzorg bracht hij de bus direct tot stilstand en werden de hulpdiensten gealarmeerd.
Rond 19.00 uur kwam de brandweer met spoed ter plaatse na een melding van een mogelijke voertuigbrand. Na onderzoek bleek er echter geen sprake te zijn van brand. De rookontwikkeling was het gevolg van vastgelopen remmen, waardoor de remmen oververhit raakten en rook vrijkwam.
De buschauffeur is uit voorzorg nagekeken door ambulancepersoneel, omdat hij mogelijk rook had ingeademd. Na controle bleek vervoer naar het ziekenhuis niet noodzakelijk.
Tijdens de inzet van de hulpdiensten sloot de politie tijdelijk twee rijbanen van de Edisonweg af om de hulpverlening veilig te laten verlopen en het verkeer langs de stilstaande bus te leiden. Nadat de situatie onder controle was en de bus kon worden afgevoerd, werden de wegafzettingen weer opgeheven.

22.1 ℃









































































