PURMEREND - Radioprogramma De Zaterdagochtend gaat de komende weken uitzenden vanaf verschillende locaties in de gemeente Purmerend. Onder het motto 'De Zomertoer' wordt een mobiele radiostudio opgezet bij onder andere restaurant Spijkerman en jongerencentrum Columbuzz.

Ze gaan weg uit de studio en komen langs in buurten en wijken. De komende zaterdaguitzendingen van RTV Purmerend staan in het teken van de omgeving. Verhalen over de locatie, maar ook de mensen en de omgeving. “Net als onze reguliere uitzendingen, draait De Zomertoer om ontmoeten”, vertelt Wesley Dekker. Thomas de Roo vervolgt: “Het is een droom die uitkomt om naar de mensen toe te gaan met mijn grootste passie, radiomaken.”

Geen komkommertijd

Het team bestaat naast Dekker en de Roo, uit Bjõrn Hekke en Charlie de Ridder. Volgens de radiomakers zijn de uitzendingen van 09:00 tot 12:00 uur eigenlijk te kort. Van de lokale sportvereniging tot een bekende Nederlander met een nieuwe hit: er is altijd genoeg te melden. “En vergeet niet de evenementen in onze regio”, benadrukt Dekker. De Roo: “Iedereen heeft een mooi verhaal. Met de Zomertoer hopen we veel bijzondere verhalen tegen te komen.”

Bekijk hieronder de planning van De Zomertoer:

11 juli – Spijkerman Eten & Drinken

De radiomakers zullen zaterdag 11 juli van 09:00 tot 12:00 uur te vinden zijn bij Spijkerman aan de Neckerdijk in Purmerend. Frans Spijkerman richtte het bedrijf op in 1986, oftewel veertig jaar geleden. Sinds die tijd is er het een en ander veranderd in en om Spijkerman. Zo werd bijvoorbeeld in 2015 het bedrijf feestelijk heropent na een grootscheepse verbouwing. Toch is ook veel hetzelfde gebleven. Anno 2026 is de Sluisbrug over het Noordhollansch Kanaal nog een bekend begrip. Ook heeft Vereniging Historisch Purmerend (VHP) haar thuis vlak bij de brug.

18 juli – verrassing

Waar de radioploeg op zaterdag 18 juli te vinden is? Dat maken we later bekend.

25 juli – jongerencentrum Columbuzz

Het jongerencentrum is dit jaar niet voor het eerst het domein van mediamakers. Zo'n vijf maanden geleden bracht Koningin Máxima een bezoek aan het Columbuzz. Het gevolg was veel gespannen gezichten, maar ook tal van journalisten. Tijdens De Zaterdagochtend staat het jongerencentrum en de activiteiten centraal.

1 augustus – Bossa Novastraat

Deze zaterdag zendt het programma van RTV Purmerend uit vanaf de Bossa Novastraat in buurt Amerika. De Vinex-locatie bestaat voornamelijk uit laagbouw. Met woonwijk Weidevenne kreeg Purmerend er een wijk met verschillende bouwstijlen, veel water en groen bij. Waar de oudere huizen al meer dan dertig jaar oud zijn, wordt nog altijd gebouwd aan de nieuwste buurten.