AMSTERDAM – Ajax heeft zijn eerste overwinning in de competitiefase van de Conference League geboekt. De Amsterdammers beslisten het thuisduel met Atalanta Bergamo in de slotfase. Invallers Tolu Arokodare en Ouazane zorgden voor een knappe 2-0-zege.

Ajax laat kansen voor rust liggen

Ajax stichtte in de eerste helft vooral via de rechterflank gevaar. Rechtsback Lucas Rosa raakte al vroeg de paal en stond later opnieuw aan de basis van een grote mogelijkheid. Na een pass van Jorthy Mokio gaf de Braziliaan voor op landgenoot Marcos Leonardo, die na zijn basisplaats tegen Groningen opnieuw mocht beginnen. De spits, die nog op zoek is naar zijn vorm in Amsterdam, wist de kans echter niet te verzilveren.

Ook Oscar Gloukh kreeg verschillende mogelijkheden om de score te openen. De Israëliër had zijn vizier niet op scherp staan en kwam vlak voor rust nog het dichtst bij een treffer. Zijn schot met links werd gekeerd door Atalanta-doelman Mateo Carnesecchi.

Invallers bezorgen Ajax de overwinning

Na rust bleef Ajax aanvankelijk de gevaarlijkste ploeg, met kansen voor Julian Brandt. Naarmate de tweede helft vorderde, kreeg Atalanta echter meer grip op de wedstrijd.

De komst van Arokodare, die Leonardo afloste, gaf uiteindelijk de doorslag. In de 87e minuut verscheen de invaller vrij voor Carnesecchi. De spits behield zijn kalmte en schoof de bal binnen: 1-0.

Vlak voor tijd maakte ook de jonge Ouazane zijn invalbeurt meer dan waar. Met een hard schot via de onderkant van de lat bepaalde hij de eindstand op 2-0 en stelde hij de eerste Amsterdamse driepunter in deze Conference League-campagne veilig.