EINDHOVEN – Het Nederlands elftal heeft zondagavond voor de tweede keer in acht dagen gewonnen van Servië. In Eindhoven trok de ploeg van bondscoach Xavi Hernandez met 2-1 aan het langste eind. Daarmee gaat Oranje samen met Griekenland aan kop in Groep 2 van de Nations League.
Virgil van Dijk speelde zijn honderdste interland en vormde het centrale verdedigingsduo met Teun Koopmeiners. Die laatste opende de score met een scherp aangesneden vrije trap vanaf rechts. De bal werd door niemand aangeraakt en belandde achter de Servische doelman Vanja Milinkovic-Savic: 1-0.
Snelle gelijkmaker
Vier minuten later was de stand alweer gelijk. Cvetkovic kopte een voorzet van Aleksa Terzic tussen Van Dijk en Koopmeiners door achter Bart Verbruggen. Daarna zag Van Dijk een poging geblokt worden, terwijl Strahinja Pavlovic vlak voor rust dicht bij een Servische voorsprong was.Oranje had in de eerste helft het meeste balbezit en het betere veldspel, maar creëerde weinig uitgespeelde kansen. Na rust bracht Hernandez Joshua Zirkzee in voor Meerdink. Nederland begon moeizaam aan de tweede helft, al kreeg Tijjani Reijnders een goede mogelijkheid. Zijn schot miste de juiste richting.
Zirkzee maakt winnende
De winnende treffer viel na een lange aanval. Denzel Dumfries gaf een lage voorzet naar de tweede paal, waar Reijnders de bal met een uiterste inspanning teruglegde. Zirkzee gaf vervolgens het beslissende tikje: 2-1.In een hectische slotfase hield Oranje stand. Dankzij enkele belangrijke reddingen van Verbruggen bleef de voorsprong behouden en pakte Nederland opnieuw drie punten tegen Servië.

12.0 ℃








































































