MIDDENBEEMSTER - Een meesterwerk in een nieuwe gedaante. Met de “Mattheus Passion” van Egon Kracht presenteert deze componist en musicus een eigenzinnige, instrumentale interpretatie van de beroemde Matthäus-Passion van J.S. Bach op zondag 29 maart in de Keyserkerk.

Compact, intens en verrassend levendig. Met slechts zeven musici legt Kracht de ziel van Bachs muziek bloot. Geen letterlijke bewerking, maar een volwaardig nieuw werk dat de oorspronkelijke geest eert én iets toevoegt. De muziek wordt teruggebracht tot haar essentie, waardoor ruimte ontstaat voor nuance, spanning en verstilling. Je hoort waarom deze compositie al eeuwenlang raakt – en hoe krachtig eenvoud kan zijn.

De pers is unaniem lovend: “Het helpt als je hem een beetje kent, de Mattheus Passion. want dan hoor je hoe slim en liefdevol, hoe trouw en hoe creatief Egon Kracht Bachs meesterwerk componeerde en omwerkte tot een eigenzinnige tocht voor dit septet. Deze Mattheus klinkt zeer Bach, en fabelachtig fris.”

Mattheus à la Kracht is geen ode of bewerking, maar een volwassen en afgerond werk dat Bach recht doet én uitnodigt tot herontdekking. Dit bijzondere concert is een samenwerking van P3 met Keyserin Organiseert.